Prasowanie koszul Wrocław, czyli jak wyprasować koszulę by idealnie się prezentowała
Prasowanie, to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Wymaga sporo wysiłku, dokładności a do tego jest nieco nużące. Niektóre ubrania wymagają też większego nakładu pracy i ostrożności. Tak jest właśnie z koszulami – szczególnie te eleganckie wymagają szczególnej staranności tak aby prezentować się doskonale. Jak jednak zrobić to prawidłowo? O czym należy pamiętać i jak ułatwić sobie pracę?
Prasowanie na mokro czy sucho? Czyli wybieramy sposób.
Najwygodniej i najłatwiej prasuje się koszulę, gdy jest jeszcze wilgotna po praniu. W innym przypadku trzeba ją na bieżąco zwilżać spryskiwaczem, bądź uprzednio przed prasowaniem zmoczyć i umieścić w foliowej torebce, by rozprowadzić wilgoć na całą koszulę. Gdy już mamy ten etap za sobą, możemy przejść do części głównej – prasowania. W tym miejscu istotna jest jedna kwestia – czy prasujemy w kant, czy na gładko. Jest to ważne przy rękawach, ponieważ gdy decydujemy się na prasowanie na gładko, będzie to wymagało od nas nieco więcej pracy. Prasowanie koszuli zaczynamy jednak od kołnierzyka. Zaprasowujemy jego końce, tak aby się nie odkształcały. Następnie przechodzimy do góry koszuli – jest to jedna z najtrudniejszych części. Układamy koszulę na wąskiej części deski tak aby nasunąć na nią rękaw i aby karczek leżał gładko, a następnie prasujemy go od środka w kierunku ramion. Następnie przechodzimy do rękawów. Należy odpiąć guziki w mankietach i zaprasować je na gładko z obu stron. W tym miejscu, podobnie jak w kołnierzyku materiał jest podwójny, dlatego konieczne jest dwustronne prasowanie.
Prasowanie na mokro czy sucho? Czyli wybieramy sposób.
W tym momencie przechodzimy do samej powierzchni rękawów. Tutaj zależnie od tego, czy prasujemy w kant czy na gładko, zależeć będzie dalszy sposób prasowania. Jeśli prasujemy w kant – rękawy układamy gładko na desce, lekko naciągając i prasując z obu stron. Uważając by także pod spodem materiał był równo ułożony. To samo w przypadku drugiego rękawa. Jeśli nie chcemy aby był na nim widoczny zaprasowany kant, musimy dodatkowo rozłożyć rękaw, obficie spryskać wodą i zaprasować niechciane zagniecenie, uważając by nie zaprasować krawędzi rękawa i nie utworzyć nowych zagięć. Przydatny może być także specjalny rękawnik do prasowania. Po tym etapie rozkładamy tył koszuli lewą stroną do góry i prasujemy od karczka w dół. Przód prasujemy rozkładając koszulę guzikami do góry i dokładnie prasujemy. Ostatnim etapem jest ponowne zaprasowanie kołnierzyka. W przypadku ciemnych koszul, warto prasować je przez dodatkowy materiał, w ten sposób unikniemy ryzyka świecenia się materiału koszuli.
Prasowanie Wrocław – pomożemy i doradzimy w każdym przypadku!
Ta nielubiana czynność może sprawić wiele kłopotów, szczególnie w takich przypadkach jak prasowanie rękawów. Jest wiele narzędzi ułatwiających tę czynnoć, takich jak specjalny rękawnik, czy urządzenia parowe. Gdy jednak nie masz dość czasu na samodzielne próby prasowania, zawsze pomocna może być pralnia Wrocław. Cennik w naszej ofercie jest bardzo atrakcyjny, dlatego nie naraża państwa budżetu, natomiast pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Mamy jednak nadzieję, że nasze porady pomogą państwu w osiągnięciu idealnie wyprasowanej koszuli. W razie potrzeby służymy pomocą – Pralnia Duarte.